hétfő, szeptember 21, 2009





Mézesmunkán dolgozom, kicsit besűrűsödtek a dolgok....
Régen mindig sütőporral sütöttem a mézeseket, hogy ne torzuljon dagadjon annyira, de végül rájöttem, hogy csak a vastagságon múlik minden. 3milinél nem szabad vastagabbra nyújtani. Most látom csak az óriási különbséget, hogy ismét sütőporos masszát készítettem a technika miatt, hogy ez mennyire jobban zabálja a tésztát.
A legutóbbi madaras mézeshez kb két adag tészta fogyott a száz darabhoz. Most ehhez kb hét adag fog elfogyni.












péntek, szeptember 18, 2009

mázpróbák

Több hőfokon égettem mintát két mázzal(még egy harmadikat is ki fogok próbálni), az egyikkel a kék színtestek zöldek lettek a másikkal kékek maradtak enyhe lilába futva, viszont ez a máz szárazabb....

Az ikonokat mindenképpen ezzel mázazom, mert olyanok lesznek mintha freskók lennének.

A madaras képeknél el kell döntenem milyen színvilágot szeretnék. Volt egy becsapós színtest amiről azt hittem halvány lila, úgy is használtam, de kiderült, hogy brutál sötétkék, majdnem fekete... lesz még meglepetés a magastűz után.

Ma mázazok, hétfőn már látom. Az is lehet még, hogy kifekszik a hullám, de maga a massza nem volt jó (reped, vacak, a színe sem fehér, a papír kevés volt benne) most majd másikat veszek.

Egy kisebb vagyont hagytam már így is az Interkerámban. Vannak színtestek amelyeknek 10 dekája kétezer ft felett van.




Gyönyörű kékes-lilás színek.



Ezek a pirosas sárgás színek nagyon szépek lettek.
Vettem még egy tüzesebb pirosat egy kakaó barnát és egy narancsos sárgát amelyeket még nem próbáltam ki. (újabb 17000 ft maradt az üzletben)

Kezdek újra erőt gyűjteni a folytatáshoz.





Ez a próba még túl alacsony hőfokon égett de a freskó hatás már jól érvényesül rajta.




Ennyire torzultak a lapok.
Tulajdonképpen nem terveztem én vizesen égetni, csak a nagyméretű lapokat teljesen friss képlékeny állapotban biztonságosabban mertem szállítani. Ott meg gondoltam akkor már bepakolom később nem kell már mozgatni. Végül meg elindítottuk egy lassú melegítéssel. 300 C 10 óra alatt. De nem bírta sajnos. (bár még lehet, hogy a magas hőfokon kifekszik, majd hétfőn kiderül) Elég lett volna két nap múlva is indítani de így alakult.
A massza sem volt jó. Creaton öntőmassza, reped, torzul, a színe sem szép fehér. Ráadásul kevés papírt tettem bele. Az első adagba féltem, hogy túl sok van. A zsenge után nagyon könnyen tört, morzsolódott, de a magastűzben jól viselkedett. Igaz ez egy másik massza volt. Ennyit bele kell keverni, majdnem fele-fele volt az arány. Esetleg egy kicsit megyek csak alá. Persze ezt nehéz bemérni, saccperkábé próbálkozom.




Mária kicsit békafej maradt... :) a máz túl vékony volt rajta így merevek maradtak a vonalak. A színek nem sokat változtak.

szerda, szeptember 16, 2009

Kiégett a zsenge... tönkrement a teljes anyag.


Vizesen égettem, hosszú hőntartással, elvileg bírnia kellene a papír agyagnak... nem bírta. Felhullámosodott az egész.



Kezdhetem elölről.


Rizikós műfaj ez...

A még zsengéletlen munkákból pár kép.


Úgy látszik az őrangyalok hiába őrködtek az ajtóban.









































csütörtök, szeptember 10, 2009



Készült egy kis ikon is.
Megpróbáltam plasztikus nem hígfolyós masszával. Ennél viszont a fordítás után a felületet még kezelni kell mert nem tapad annyira a színes réteg.

Máriának kicsit béka feje lett... :), de még ez sem biztos, hogy rossz lesz égetés után.

Sajnos nincs netünk, a szomszédba kuncsorgom be magam alkalmanként, ezért kevés időm marad egyébre mint a képfeltöltésre.
Nos elkezdtem agyagba festeni a madarakat....

Eddig ilyesmi, de égetéssel még nagyon sokat fognak változni.

Jó lenne ha tudnék folyamatosan próbákat égetni, hogy mi az a hőfok amin élnek a színek, milyen mennyiségű papírt keverjek a masszába, mázazzam, ha igen mivel???? Sok kérdés vár még válaszra...

Október elsején lesz az első konzultáció, addig remélem elkészül egy-két próba is.





Maga a grafika ennyit módosult.

Elsőként ezt a hatos kompozíciót festettem meg, 30x30 és 50x50-es méretben.


vasárnap, szeptember 06, 2009



Új kilenc osztatú.







Hatos osztatú kép.













Homoksüti sütés közben készültek új vázlatok is.

Árontól megkérdeztük, hogy tudja-e hogy mivel foglalkozunk.
-Apa mit dolgozik?
-Hajóépítő.
-Anya mit dolgozik?
-Madarakat fest.






csütörtök, szeptember 03, 2009

Vannak új munkák, csak a netünk vacakol.

De ami késik nem múlik.

szombat, augusztus 29, 2009



akril próba... még nem az igazi...

péntek, augusztus 28, 2009

madaras Mária

Fázisok

...kontúrok nélküli munkafázisok...
...elnagyolt papírkivágások...
...továbbgondolásra érdemes....